DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

Święto to jest tradycją, która narodziła się w latach 50. XX wieku, a w 1954 roku zostało oficjalnie ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i miało służyć promowaniu ideałów związanych z prawami dzieci, zapisanymi w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Cała społeczność uczniowska z niecierpliwością oczekiwała na Dzień Dziecka. Samorząd Uczniowski i Wolontariat przygotowali szereg niespodzianek, szczególnie dla naszych najmłodszych klas.  Świętowanie rozpoczęło się od audycji przez radiowęzeł i życzeń dla wszystkich dzieci tych dużych i tych małychUśmiech Wszystkim spodobał się pomysł wcielenia się w znane postacie i tak po szkole przechadzali się aktorzy, piosenkarze, podróżnicy, biznesmeni, celebryci, ale nie zabrakło i innych kolorowych i wesołych strojów.

Wszyscy uczniowie wspólnie się bawili. Wolontariusze z klasy 8a zaopiekowali się uczniami z klas 1-3 i zorganizowali dla nich szereg zabaw w szkole i na świeżym powietrzu. Kilka klas wybrało się w tym dniu na lody.  Znalazła się też chwila na „czytanie na trawie” i rysowanie kredą z tradycyjną grą w klasy.

Integracja, życzliwość, przyjazny uśmiech, serdeczna atmosfera, radość – to słowa, którymi możemy określić obchody Dnia Dziecka w naszej szkole.

Drogie Dzieci!

Życzymy Wam, aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i by trwało jak najdłużej.
Nie dorastajcie za szybko, cieszcie się każdym dniem, dokąd beztroska jest Waszym przywilejem. Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był wyjątkowy i pełen przygód.
Wypełniajcie każdą mijającą chwilę tak, aby we wspomnieniach dawała Wam dużo radości.
Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu i radości.
Pozostańcie  dziećmi  i cieszcie  się dzieciństwem!

A teraz zapraszamy do wspomnień z dnia 1 czerwca w naszej fotorelacji.