Filmowe lekcje w kinie „Śnieżka”

W bieżącym roku szkolnym klasa 3b wzięła udział w ogólnopolskim programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Projekcje filmów odbywały się w kinie ,,Śnieżka”. Uczniowie obejrzeli siedem filmów  z cyklu ,,Filmowi bohaterowie”.

Każdy seans był poprzedzony krótką  prelekcją. Po powrocie do szkoły dzieci miały okazję do podniesienia swoich kompetencji retorycznych poprzez udział w dyskusjach na temat problemów zawartych w filmach. Uczniowie, bawiąc się z filmowymi postaciami, rozbudzali swoją ciekawość o otaczającym  świecie, uczyli  się właściwych zachowań, otwartości na drugiego człowieka, rozwijali swoje umiejętności  społeczne, dowiadywali się, jak zachować się w nowej sytuacji, skąd czerpać motywację do działania, u kogo szukać wsparcia w rozwiązywaniu trudnych sytuacji, dlaczego warto marzyć. Ponadto udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej był okazją do kształtowania umiejętności świadomego i krytycznego odbioru sztuki filmowej.