14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek
okazywany stanowi
nauczycielskiemu
/Eliza Orzeszkowa/

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystej akademii, przygotowanej przez klasę 5a, pod kierunkiem wychowawcy. Prowadzący przypomnieli wszystkim historię Komisji Edukacji Narodowej, powołanej na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przez sejm rozbiorowy 14 października 1773 roku, która to była pierwszym ministerstwem oświaty w Polsce i pierwszą taką instytucją w Europie.

W montażu słowno-muzycznym piątoklasiści zaprezentowali  przed szkolną publicznością swoje wokalne, muzyczne i recytatorskie talenty. W pięknych słowach podkreślili, że jest to nasze wspólne święto, bo szkoła to nie tylko nauczyciele i uczniowie, to także grono pracowników dbających o nasze bezpieczeństwo, wygodę, wolny czas, smaczne posiłki, o to, byśmy czuli się dobrze w czystych, jasnych salach.

Podczas uroczystości uczniowie przekazali najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za cierpliwość, serdeczność, wyrozumiałość oraz za jeden z najważniejszych darów, jakie człowiek może otrzymać – wykształcenie.

Miłym akcentem były drobne upominki, własnoręcznie przygotowane przez Samorząd Uczniowski, które zaskoczyły obdarowanych pomysłowością.

Wszystkim pracownikom szkoły życzymy w tym dniu spełnienia najskrytszych marzeń, tych malutkich, jak: dobra kawa i ciepłe słowo z rana, i tych ogromnych, jak: szczęście i miłość.