Sukces naszego ucznia w zawodach speedcubingowych

W dniach 15-16 października w Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy odbyły się zawody speedcubingowe, czyli układanie kostki Rubika na czas. W zawodach wzięło udział 71 zawodników z całej Polski, jak również zawodnik z Węgier. W tym gronie pojawiło się również  kilkunastu nowicjuszy.

Uczestnicy zawodów rywalizowali ze sobą w 9 konkurencjach: kostki 2x2x2, 4x4x4, 5x5x5, 3x3x3 jedną ręką, pyraminx, square, skewb, clock (wcale nie jest kostką) i oczywiście królowa kostek, tj. kostka 3x3x3. Warto dodać, że w speedcubingu nie ma podziału na kategorie wiekowe i w związku z tym kilkulatkowie  traktowani są na równi z doświadczonymi graczami czy seniorami.
Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: czwartoklasista Dominik Domin, dla którego był to debiut, i ósmoklasista Maksymilian Kulas, który zdobył brązowy medal w konkurencji square.
Warto również wspomnieć o wolontariuszach, którzy pomagali między innymi sędziować zawody oraz przygotować i sprzątać salę po zawodach. Była  to młodzież głównie z naszej szkoły: Paulina Kujawska, Anna Jasek,  Alan Sypień,  Kamil Kędra, Wiktor Gromadzki, Maksymilian Kulas. Ich praca przyczyniła się do szybkiego i sprawnego przeprowadzenia poszczególnych rund.
Na widowni chwilami było tłoczno, gdyż pojawili się nie tylko rodzice małych zawodników, ale wręcz całe rodziny zaciekawione tym niecodziennym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że w kolejnych zawodach weźmie udział  znacznie więcej uczniów naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów.