PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS

W dniu 26 października odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych. Nasi pierwszoklasiści z wielkim zniecierpliwieniem oczekiwali na jedną z najważniejszych uroczystości w ich szkolnym życiu. Przygotowywali się do tego wydarzenia bardzo starannie. Sumiennie uczyli się wierszy, piosenek i układów tanecznych. Pragnęli zaprezentować się w tym dniu jak najlepiej przed swoimi rodzicami i zaproszonymi gośćmi.

Zanim uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili publiczności bogaty program artystyczny, w którym zaprezentowali  umiejętności, jakie zdobyli podczas dotychczasowej nauki. Młodzi artyści pięknie deklamowali swoje kwestie, tańczyli i śpiewali. Włożony wysiłek i poświęcony czas zaowocował uznaniem widowni i gromkimi brawami. Podczas imprezy dzieciom towarzyszyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy między innymi sprawdzili ich wiedzę i gotowość szkolną. Warto zauważyć, że uczniowe starszych klas z wielkim zaangażowaniem wspierali najmłodszych uczniów podczas przygotowań do ich pierwszego występu. Zostało to utrwalone na krótkim filmiku zamieszczonym poniżej.

Doniosłym momentem spotkania było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły pan Andrzej Czudecki. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Dębicy. Po zakończeniu części oficjalnej pierwszoklasiści, z dyplomami w rękach, udali się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Tak pięknej oprawy tego święta nie byłoby bez ogromnego zaangażowania wychowawców klasy 1a i 1b, wsparcia Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji z tego wydarzenia.