SERIE WYDAWNICZE DLA DZIECI

Klasa 2a uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych, podczas których zapoznała się z seriami wydawniczymi zakupionymi z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Drugoklasiści z zainteresowaniem oglądali nowe książeczki i dyskutowali o swoich ulubionych lekturach. Podczas spotkania wykazali się dużą znajomością literatury dziecięcej.

Wybrane serie cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników i z pewnością okażą się znakomitą rozrywką na długie, jesienne i zimowe wieczory. Zapraszamy do poznania nowości zakupionych do szkolnej biblioteki.

Hania Humorek – niesforną, humorzastą trzecioklasistkę spotyka w codziennym życiu wiele przygód i zaskakujących sytuacji. Kolejne książki z serii czyta się lekko, kolejne strony mijają szybko, dlatego lektura jest czystą przyjemnością. Tak jak sam tytuł wskazuje są to książki pełne humoru, które rozśmieszą niejednego czytelnika.

Hej, Jędręk! – z tą książką nie grozi wam tylko jedno - nuda! Jędrek i jego przyjaciele to sprytni i inteligentni chłopcy, którym nie zawsze wszystko się udaje. Ich „doskonałe” pomysły, w pokonywaniu szkolnych trudności, przysparzają im wielu kłopotów. Z pewnością pokochacie tych bohaterów, bo niektórych z nich na pewno spotkaliście w naszej szkole!

Zaopiekuj się mną – ta seria to strzał w dziesiątkę dla miłośników zwierząt. Znajdziecie tu piękne i wzruszające historie o przyjaźni i przywiązaniu do zwierząt. Przedstawione przez Holly Webb opowieści uczą empatii, wrażliwości na krzywdę innych, zwłaszcza zwierząt, a także odpowiedzialności.

Nierozłączki - Lilka i Pestka nigdy nie chciały się zaprzyjaźnić, ale los spłatał im figla. Czy dziewczyny wpadną w tarapaty? Być może. Czy będą się świetnie bawiły? Oczywiście! Z pewnością pokochacie tę zadziorną dwójkę i będziecie z niecierpliwością czekać na ich dalsze przygody, intrygi i awantury. Po prostu samo życie!

Mikołajek i jego koledzy to najpopularniejsze łobuziaki w historii literatury dziecięcej. Chłopcy przeżywają niesamowite, czasem niebezpieczne przygody, borykają się z wielkimi dziecięcymi dylematami i ciągle mają jakieś kłopoty. Wolny czas spędzają na beztroskiej zabawie i co chwila doprowadzają czytelnika do śmiechu.

Tytus, Romek i A’tomek to już kultowa kolekcja komiksów o przygodach harcerzy, którzy starają się uczłowieczyć człekokształtną małpę – Tytusa de Zoo. Kolejne tomy komiksu to niezwykłe podróże bohaterów w rozmaite dziedziny wiedzy, podczas których pakują się cały czas w niezłe tarapaty. Cały cykl odznacza się błyskotliwym humorem, a jednocześnie zawiera wiele edukacyjnych przesłań dotyczących geografii, ochrony przyrody czy historii. Jest to doskonała nauka przez zabawę.

Nazywam się… Jeśli masz duszę odkrywcy, nudzą Cię klasyczne bajki i chciałbyś poznać życiorysy fascynujących postaci to jest to seria dla Ciebie. Została stworzona z myślą o młodych czytelnikach, którzy są spragnieni wiedzy i ciekawostek ze świata. Historie napisane ciekawym i przystępnym językiem sprawiają, że mały odkrywca nie oderwie się od fascynującej lektury. To doskonały sposób na opowiadanie wielkiej historii.