Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece

Jest już naszą tradycją świętowanie Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu organizowane są warsztaty biblioteczne, podczas których sięgamy po książeczki z misiowej półeczki, wspólnie czytamy oraz bawimy się.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania się z misiową literaturą ze szkolnego księgozbioru. Rozmawialiśmy o najsłynniejszych filmowych i książkowych misiach oraz czytaliśmy fragmenty opowiadań. Sięgnęliśmy także do informacji o prawdziwych zwierzętach z rodziny niedźwiedziowatych. Poznaliśmy losy bohaterskiego misia z książki "Dziadek i niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego oraz obejrzeliśmy animowany film "Niedźwiedź Wojtek" (historia z IPN). Rozwiązywaliśmy zagadki i ułożyliśmy misiową rozsypankę literową. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnymi zdjęciami, a chętni skorzystali z misiowej fotobudki. Obchody tego święta miały na celu propagowanie literatury dziecięcej i czytelnictwa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.