5 MINUT Z KSIAŻKĄ

W naszej szkole gościliśmy uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, które uczestniczą w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. W ramach tego przedsięwzięcia realizują, w poszczególnych szkołach podstawowych, społeczny projekt czytelniczy „5 minut z książką”.

Dziewczęta przeprowadziły w klasach 1a, 2b oraz 3a zajęcia warsztatowe, mające na celu promocję czytelnictwa oraz przełamanie panującej opinii, że książki są nudne. Dzieci,  z dużym zaangażowaniem, brały udział w grach i zabawach czytelniczych, wspólnie czytały wybrane fragmenty tekstów, rysowały ilustracje oraz dyskutowały na temat roli książek i korzyści płynących z ich czytania. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się także, ze specjalnie przygotowaną na tę okazję prezentacją. Licealistki podjęły się promowania czytelnictwa, ponieważ uznały, że aktywność czytelnicza jest ważnym wyznacznikiem rozwoju intelektualnego człowieka, a  zamiłowanie do książki należy kształtować już od najmłodszych lat.