ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

W dniu 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znana jako święto Trzech Króli. Była ona już obchodzona w III w. na pamiątkę hołdu, jaki Trzej Królowie złożyli Dzieciątku Jezus. Święto to zamyka cykl uroczystości religijnych Bożego Narodzenia i jest jednym z najstarszych świąt w chrześcijaństwie.

Ten dzień obchodzony jest także jako dzień misyjny, a od 2009 roku organizowany jest Orszak Trzech Króli, który również przejdzie ulicami naszego miasta. Tym razem przyświecać będzie mu hasło: „Niechaj prowadzi nas gwiazda”.

Orszak rozpocznie msza święta o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy, a po nabożeństwie (ok. godz. 13.00) Trzej Królowie poprowadzą mieszkańców na Rynek do Świętej Rodziny ulicami: Chopina, Ks. Nosala i Sobieskiego. Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe w Dębicy przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Dębicy, parafii pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” w Dębicy.