Kolejna rywalizacja speedcubingowa za nami

W dniach 28-29 stycznia 2023 r. w hali sportowej  I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy odbyły się pierwsze w tym roku zawody speedcubingowe (układanie kostki Rubika na czas) z cyklu zawodów Cube4Fun.

W turnieju uczestniczyło ponad 70 osób z całej Polski w różnym wieku, począwszy od kilkuletnich dzieci, skończywszy na osobach dorosłych. W ciągu  dwóch dni zmagań rozegrano rywalizacje w 8 konkurencjach. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8b - Maksymilian Kulas, który aż czterokrotnie stawał na podium. Jego najlepsze wyniki w tych zawodach to:
2 miejsce- kostka megaminx
2 miejsce- kostka skewb
3 miejsce- kostka pyraminx
3 miejsce- kostka square-1
                                                                                                                                  Serdecznie gratulujemy osiągnięć.

Wszystkich naszych uczniów i ich rodziców zapraszamy do nauki układania kostek Rubika, korzystając z darmowych kursów. Żródła, z których można skorzystać, zamieszczamy poniżej.

Jak sprawnie ułożyć kostkę Rubika 3×3

POWODZENIA!