Spotkanie z misjonarzem

Klasy edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w niecodziennym spotkaniu z długoletnim misjonarzem – ks. Stanisławem Wojdakiem, który niezwykle ciekawie mówił o swojej pracy misyjnej na kontynencie afrykańskim.

Podczas spotkania nasz gość opowiadał o ewangelizacji, różnicach w kulturze i dzikiej, afrykańskiej przyrodzie. W czasie prelekcji dzieci obejrzały film i dowiedziały o potrzebie kolędy misyjnej, z której finansuje się budowę szpitali, domów parafialnych, szkół, kościołów, studni itp. Zachęcał uczniów do podjęcia dzieła kolędników misyjnych. Uczniowie zrozumieli, jak trudne jest życie w Afryce i że nauka, która w Polsce dla wielu dzieci jest przykrym obowiązkiem, na tym odległym lądzie jest przyjemnością oraz wytchnieniem od ciężkiej pracy. Była to interesująca lekcja przyrody, kultury, ale przede wszystkim piękna lekcja człowieczeństwa. Z pewnością, opowiedziane historie zostaną na długo zapamiętane.