DZIEŃ KOTA W BIBLIOTECE

Dzień Kota był doskonałą okazją, aby poznać niesamowite kocie historie i odkryć ich sekrety. Rozmawialiśmy o naszych kotkach, ale też o kocich bohaterach z książek i filmu.  Świetliczaki doskonale wiedziały, co uwielbiają koty i jak należy się nimi opiekować. Potem dzieci z zainteresowaniem obejrzały książki o kotach, które później mogły wypożyczyć. Czytaliśmy także fragmenty z książki „Przygody Filonka Bezogonka”.

Wszystkim kotkom w dniu ich święta życzymy pełnej miski smakołyków, ciepłego legowiska oraz wysokiego drapaka, a najmłodszych czytelników zapraszamy do lektury książek o zwierzętach.

Biblioteka w Dniu Kota poleca serię książek „Zaopiekuj się mną” Holly Webb, których fabuła opiera się na perypetiach naszych czworonożnych przyjaciół – kotków, piesków i innych zwierząt. Autorka czerpie inspiracje z opowieści znajomych, a przede wszystkim dzieci, które podczas spotkań autorskich opowiadają, co przydarzyło się ich pupilom.

Kolejną serią godną polecenia na Dzień Kota jest cykl książek Waldemara Cichonia o niesfornym kocie Cukierku. Autor opisuje przewrotne przygody pręgowanego kota, który mimo słodkiego i niewinnego wyglądu jest prawdziwym wulkanem energii. Jest on wyjątkowym urwisem i przynosi swoim opiekunom niemałe kłopoty.