„Pingwiny z mroźnej krainy”

Klasa 2a przystąpiła do realizacji projektu czytelniczego  „Pingwiny z mroźnej krainy”. Inspiracją były teksty z podręcznika i duże zainteresowanie tajemnicami białego lądu.

Cały tydzień pracowaliśmy nad projektem – zbieraliśmy materiały dotyczące Antarktydy oraz pracy polarników. Przejrzeliśmy książki ze szkolnej biblioteki oraz obejrzeliśmy film dokumentalny. Z przygotowanych informacji dowiedzieliśmy się jak wygląda życie na tym kontynencie, poznaliśmy jego klimat, historię odkryć, cechy krajobrazu i żyjące tam zwierzęta. Największą sympatię wzbudziły  pingwiny. Każdy z nas narysował własnego pingwinka i nadał mu imię. Zwieńczeniem projektu była praca plastyczno-techniczna w postaci makiety „wioski pingwinów”. W ostatnim etapie projektu – uczniowie mogli liczyć na pomoc starszych koleżanek i kolegów z klasy 3b. Dzięki projektowi poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat najzimniejszego kontynentu oraz nauczyliśmy się wyszukiwać informacje.