ODKRYJ KOPERNIKA

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie „Odkryj Kopernika” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Dębicy, plasując się na III miejscu.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, bankowości oraz życia i działalności Mikołaja Kopernika, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kulturalne i naukowe dziedzictwo narodowe oraz popularyzację aktywności fizycznej wśród dzieci.

Konkurs przebiegał w czterech etapach:

Konkurs plastyczny Przesłanie od Kopernika 2023 – pracę plastyczną wykonał Wojciech Wyszyński z klasy 5a.

Jestem Kopernikiem, w tej konkurencji Andres Moreno Dzięgiel z klasy 8b odwzorował postać Mikołaja Kopernika z obrazu Jana Matejki: „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”.

Mały Kopernik – w konkursie dla klas I-III sprawdzającym sprawność fizyczną, wiedzę o bankach i umiejętność logicznego myślenia wystartowała drużyna w składzie: Miłosz Klimek z klasy 3b oraz Agata Pazdan i  Antoni Nalepa z klasy 3a.

Przedsiębiorczy Kopernik – z testem wiedzy na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika zmierzyła się ekipa z klasy 8b w składzie: Anna Jasek, Jakub Jasek oraz Karol Kubieniec.

Za zajęcie III miejsca otrzymaliśmy robota DFRobot Maqueen + mikrokontrolera BBC micro:bit

Gratulujemy naszej Reprezentacji i dziękujemy Organizatorom za przekazane nagrody oraz wspaniałą atmosferę podczas całego konkursu.