TYDZIEŃ ZIEMI W KLASACH 1-3

Przedostatni tydzień kwietnia w edukacji wczesnoszkolnej poświęcony był zagadnieniom dotyczącym ochrony piękna naszej planety Ziemi.

Każda klasa odbyła szereg zajęć dotyczących tej tematyki, podczas których powstało szereg interesujących prac plastycznych i plakatów informujących o zagrożeniach środowiska naturalnego. W każdej sali i na korytarzu szkolnym pojawiły się również tematyczne gazetki.  Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji "Sadzimy tlen", wzbogacając klasowe parapety o nowe roślinki. W czwartek, na znak integracji z przyrodą, szkolne korytarze zazieleniły się ubraniami uczniów i nauczycieli.  Zwieńczeniem Tygodnia Ziemi były wiosenne porządki wokół szkoły. Dzieci, dzięki obchodom Tygodnia Ziemi, przypomniały sobie jak dbać o Ziemię, jak segregować śmieci, czy oszczędzać wodę i energię elektryczną, bowiem taki tydzień powinien trwać cały rok.