Niecodzienni goście z Wodociągów Dębickich w naszej szkole

Dnia 24 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć pracowników Laboratorium Dębickich Wodociągów, którzy uświetnili nasze obchody tegorocznego Dnia Ziemi.

Panie z Laboratorium Dębickich Wodociągów przygotowały i przeprowadziły warsztaty dotyczące Dębickiej Kraniczanki. Uczestnicy warsztatów – uczniowie klas ósmych i siódmej wysłuchali prelekcji na temat etapów uzdatniania wody, w którą jest zaopatrywane całe nasze miasto, poznali fakty i mity na temat wody z naszych kranów, a przede wszystkich zostali uwrażliwieni na konieczność oszczędzania wody.
W drugiej części warsztatów uczniowie mogli doświadczyć czynności związanych z obserwacją pod mikroskopem przebiegu oczyszczania wody oraz pomiaru zawartości chloru i innych pierwiastków w wodzie. Na koniec nie zabrakło weryfikacji wiedzy o Dębickiej Kraniczance oraz nagród. Warsztaty cieszyły się dużym zaangażowaniem uczniów, co można zauważyć na pamiątkowych filmach z tego spotkania zamieszczonych poniżej.

Składamy serdeczne podziękowania Naszym Gościom za kreatywne przybliżenie procesu uzdatniania wody w naszym mieście.