Dzień Ziemi w bibliotece szkolnej

W dniu 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, a dzień później Światowy Dzień Książki i te dwa wydarzenia spróbowano połączyć w bibliotece szkolnej.

Spotkanie czytelnicze miało na celu propagowanie postaw ekologicznych i uwrażliwienie dzieci na problemy środowiska przyrodniczego oraz zachęcenie do aktywnej postawy na rzecz otaczającej nas przyrody. Na zajęciach bibliotecznych uczniowie obejrzeli film edukacyjny związany z Dniem Ziemi, po którym żywo dyskutowali nad problemami naszej planety związanymi z zanieczyszczeniem wody, powietrza i gleby oraz zastanawiali się jakie mogą podjąć działania, aby chronić środowisko naturalne. Wiele miejsca poświęcono segregacji śmieci i odpadów. Podczas wizyty w bibliotece zobaczyli jak szybko można odnaleźć informacje i potrzebne książki na interesujący ich temat. Uczniowie przeglądali książki dotyczące przyrody i wyszukiwali informacje o chronionych gatunkach zwierząt. Przy poszukiwaniu informacji wspierali się zasobami internetowymi, a towarzyszył im gang biedronkowych pluszaków. Podsumowaniem  spotkania było wspólne czytanie książki.