NIEBIESKIE IGRZYSKA 2023

Nasza szkoła dołączyła do projektu realizowanego przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka. W dniu 24.04.2023r. zostały przeprowadzone Niebieskie Igrzyska, które pokazały, że każdy może być sportowcem i ma szansę osiągnąćsukces na miarę swoich możliwości.

Celem Niebieskich Igrzysk było zwiększenie wrażliwości i świadomości uczniów na temat autyzmu. Przygotowane konkurencje służyły integracji, uczyły zgodnej zabawy, a także doskonaliły sprawności motoryczne. Wiodącym kolorem całego wydarzenia był kolor niebieski, jako znak solidarności z osobami z autyzmem.
Na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia  sportowe w formie gier i zabaw ruchowych oraz tor przeszkód dostosowany do możliwości uczestników. We wspólnej zabawie uczestniczyło blisko 120 dzieci z klas 1-3. Każdy uczestnik zabawy otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki poczęstunek. Atrakcyjny tor przeszkód okazał się gwarancją dobrej zabawy i ogromnego zaangażowania u dzieci. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami !!!Ponadto na III piętrze odbyły się zajęcia kreatywności, podczas których uczniowie tworzyli biżuterię z makaronu, wstążeczek i sznurków. Każda z klas stworzyła własny plakat odbijając dłonie pomalowane niebieską farbą oraz plakaty recyklingowe z niebieskich nakrętek. Część uczestników doskonaliła koncentrację i oddech podczas ćwiczeń z piórkiem oraz rozwijała logiczne myślenie poprzez wykreślanki słowne. Mnóstwo frajdy sprawiło dzieciom tworzenie autorskiego akwarium z folii streczowej oraz malowanie niebieskich motyli.
Zarówno Niebieskie Igrzyska, jak i zabawy, zajęcia kreatywne miały na celu wspierać logiczne myślenie, stymulować rozwój ruchowy i rozwój zmysłów oraz wyrazić solidarność naszej szkolnej społeczności z osobami z autyzmem.