ŚWIETLICA SZKOLNA

Motto naszej świetlicy:
"Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki."
Glenn Doman

Świetlica w Szkole Podstawowej nr 4 w Dębicy to przestrzeń dla edukacji, rozwoju i zabawy. Tu uczniowie mają zapewnioną zorganizowaną opiekę wychowawczą, w ramach której wspierany jest proces dydaktyczno-wychowawczy. Świetlica szkolna obejmuje swoją opieką uczniów klas I - V, a zajęcia prowadzone są codziennie w godzinach 6:30 -16:30. Dzieci mają możliwość odrobienia zadania domowego, odpoczynku po nauce, a także zjedzenia pysznego obiadu. Ponadto mogą brać udział w organizowanych przez wychowawców różnorodnych zajęciach: plastyczno-technicznych, ruchowych, sportowych, czytelniczych i umysłowych.

Największą popularnością wśród dzieci cieszą się zajęcia plastyczno-techniczne, w czasie których dzieci, posługując się różnymi technikami plastycznymi, wykonują ciekawe prace, doskonalą swoje umiejętności manualne oraz ozdabiają pięknymi pracami gazetkę w sali świetlicy. W ramach zajęć odbywają się również okolicznościowe imprezy, konkursy i zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia sportowe i wszelkie gry edukacyjne. Atmosfera w świetlicy jest niezwykle przyjazna, dzięki czemu dzieci bardzo dobrze się w niej czują. Uczniowie dobrze poznają się nawzajem, nawiązują przyjaźnie, a także uczą się współpracy  i współdziałania w grupie.