W świetlicy zagościło już lato

Jeszcze tydzień, jeszcze drugi - skończy się nauka
i w zielonych wrotach lata kukułka zakuka.
/Jerzy Ficowski/

Nasze Świetliczki marzą już o wakacjach i ten temat coraz częściej pojawiał się na naszych zajęciach. Wędrowaliśmy palcem po mapie i rozmawialiśmy o miejscach, które warto zobaczyć. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o tym, co ciekawego widziały i gdzie tym razem chciałyby pojechać z rodzicami. Pojawiły się też różne propozycje spędzania czasu wolnego. Nie mogło zabraknąć oczywiście ulubionych zajęć plastycznych, na których realizowaliśmy nasze pomysły artystyczne na temat:  W góry czy nad morze?, Moje wakacje, Żegnaj szkoło na wesoło. Rozmawialiśmy także na temat zasad bezpiecznego wypoczynku i przypomnieliśmy sobie numery telefonów alarmowych. A gdy tylko było ciepło i nie padał deszcz biegliśmy na szkolne podwórko, aby zagrać w piłkę, w berka, w chowanego, czy pobiegać.