Egzamin na kartę rowerową 2023

Zgodnie z przepisami, osoby w wieku od 10 do 18 lat korzystające z roweru powinny posiadać kartę rowerową. To dokument potwierdzający wiedzę i umiejętności, pozwalające na bezpieczne i rozsądne uczestnictwo w ruchu drogowym.

16 czerwca uczniowie klas 4a i 4b przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. W pierwszym etapie zmagali się z niełatwym testem teoretycznym, który obejmował zagadnienia ze znajomości przepisów dotyczących rowerzystów, podstawowych zasad ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Drugi etap egzaminu był to sprawdzian umiejętności praktycznych z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego. Przyszli rowerzyści wykonywali manewry na torze przygotowanym przed szkołą w obecności  policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Dębicy i zaliczyli tę część w 100%.

Gratulujemy zdania egzaminu i życzymy wspaniałych wakacyjnych wypraw rowerowych, ciekawych tras i bezpiecznych powrotów.