Edukacja i relaks na terenie Dębickich Wodociągów

Koniec roku szkolnego zbliża się nieuchronnie, jednak uczniowie klasy 7a znaleźli chęci i czas, aby zapoznać się z działalnością Wodociągów Dębickich. Pomysłodawcą wycieczki byli rodzice, dla których wspomniana instytucja jest miejscem pracy.

Dnia 20.06.2023 r. uczniowie pod opieką nauczycieli odbyli pieszą wycieczkę do Wodociągów Dębickich, które od 1997 r. funkcjonują jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jedynym jej udziałowcem jest Gmina Miasto Dębica.  Spółka rozwija się dynamicznie poprzez fakt, że konsekwentnie inwestuje w rozwój technologii uzdatniania wody, oczyszczania ścieków, a także rozbudowę i modernizację sieci wodociagowej i kanalizacyjnej. Dzięki uprzejmości pracowników uczniowie poznali wieloetapowy proces oczyszczania ścieków oraz mogli podziwiać cały teren należący do spółki. Z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji o plantacji drzew tlenowych czy pasiece i łąkach kwietnych.  Na zakończenie pobytu wszyscy uczestnicy  wycieczki mogli zrelaksować się przy grillu oraz w czasie zorganizowanych zabaw ruchowych. Niezapomniane wspomnienia pozostały na fotografiach prezentowanych poniżej. Zapraszamy do ich obejrzenia.