POMÓŻMY DAWIDKOWI !!!

Samorząd Uczniowski i Wolontariat przeprowadzi w dniach 25 - 27 września (poniedziałek, wtorek, środa), na terenie naszej szkoły, zbiórkę charytatywną wspierającą leczenie Dawidka Książka – brata ucznia naszej szkoły. Dodatkowo puszka jest dostępna w świetlicy szkolnej.

Chłopczyk urodził się ze znamieniem barwnikowym na prawej stopie i został  skierowany do Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu, do poradni onkologicznej na konsultację. Onkolog wraz z dermatologiem stwierdzili konieczność wycięcia znamienia i tak trafił do chirurga plastycznego. Plastycy zadecydowali o nałożeniu membrany do regeneracji skóry i pobraniu naskórka z uda. Pierwszy przeszczep się nie powiódł, gdyż wdała się bakteria skórna. Po otrzymaniu antybiotyków, po upływie około dwóch tygodniu pobrali kolejny fragment naskórka z tego samego uda. Zdaniem lekarzy zabieg się udał, wszystko miało być w porządku i miały go czekać tylko wizyty kontrolne. Jednak Dawid bardzo cierpiał, nie mógł stawiać stopy,ani chodzić, więc był noszony na rękach. Jednak najgorsze było to, że przeszczep zamienił się w dużą bliznę, która wygląda jak po oparzeniu. Blizna zaczęła się kurczyć, przez co wrośnięte w bliznę ścięgna pociągnęły paluszki do góry. Z tak zdeformowanymi palcami chłopiec ma trudności z ubieraniem butów. Największym szczęściem dla rodziców jest to, że w ogóle chodzi, ale niestety nie może utrzymać równowagi i się przewraca. Po kolejnych konsultacjach Dawidek trafił do plastyka Anny Chrapusta w Krakowie, która bezwzględnie zaleciła kolejny przeszczep, tym razem pełnej skóry oraz wprowadzenie drutów w palce. Zabieg ten nie może być refundowany, a kwota prywatnej operacji przekracza możliwości finansowe rodziny. Zabieg i dwuletnie leczenie będzie kosztowało 30 000 zł.

Zwracamy się do całej społeczności szkolnej z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe, ponieważ operacja musi odbyć się jak najszybciej, aby uniknąć pełnej deformacji stopy.

Podajemy również link do zbiórki dla Dawidka: 3 PRZESZCZEP SKÓRY, OPERACJA PALUSZKOW NA ST... | zrzutka.pl