DZIEŃ KROPKI

15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to jest okazją do odkrywania talentów, odnalezienia w sobie mocnych stron, poszukiwania własnych pasji, budowania wiary we własne możliwości i rozwijania kreatywności oraz odwagi w pokonywaniu trudności.

Historia tego święta jest niezwykle ciekawa. Wszystko zaczęło się od książki "The Dot", której autorem jest Peter Reynolds. Vashti, główna bohaterka tej opowieści, nie do końca wierzyła w swoje umiejętności plastyczne. Na szczęście spotkała na swojej drodze cudowną nauczycielkę, która dodała jej odwagi, zmotywowała i z pomocą niewielkiej kropki zmieniła cały świat dziewczynki.
W tym dniu uczniowie klasy 2b i 1a z zaciekawieniem oglądali film o Vashati, zastanawiając się, dlaczego ta mała kropka jest tak ważna? Następnie zaprezentowali swoje umiejętności i talenty oraz wykonali piękne prace plastyczne, których bohaterką była „kropka”. Powstały „Kropkowe sowy” czy „Drzewa talentów”. Było kolorowo, radośnie i twórczo. Kropki zaatakowały również ubrania drugo - i pierwszoklasistów. W tym dniu każdy uczeń czuł się ważny i wyróżniony. W trakcie świętowania uczniowie obdarowali nauczycieli i pracowników szkoły symbolicznymi kropkami.