SZKOLNY RAJD PAMIĘCI RODZINY ULMÓW

W dniu 19 września 2023 r. w ramach „Dnia Integracji” uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w pieszym Rajdzie Pamięci Rodziny Ulmów. Jego trasa wiodła sprzed budynku naszej szkoły do Zawady. Udział wzięło około 150 uczniów, którymi opiekowali się wychowawcy poszczególnych klas, katecheta, nauczyciele współorganizujący kształcenie oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Celem przedsięwzięcia była integracja zespołów klasowych oraz promowanie turystyki pieszej, a także poznanie walorów przyrodniczych i historycznych najbliższej okolicy. Rajd miał także aspekt wychowawczy, który został zrealizowany poprzez wysłuchanie prelekcji na temat losów Samarytan z Markowej. Poznanie tragicznej historii Rodziny Ulmów uwrażliwiło uczniów na konieczność czynienia dobra potrzebującym. Uczestnicy  rajdu mieli także możliwość wzięcia udziału w zajęciach propagujących zdrowy styl życia lub w nabożeństwie w intencji rodzin w Sanktuarium  w Zawadzie.
Pieszy Rajd Pamięci Ulmów został zorganizowany przy dużym wsparciu Szkolnej Rady Rodziców, której przedstawiciele zaprosili wszystkich uczestników na grillowaną kiełbasę i gorącą herbatę.