DZIEŃ SYBIRAKA

17 września delegacja uczniów naszej szkoły i harcerzy z 27 DSH uczestniczyła w obchodach  Dnia Sybiraka, które to były doskonałą lekcją patriotyzmu oraz okazją do uczenia się i kształtowania pozytywnych postaw oraz uczuć patriotycznych.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji zmarłych i żyjących Sybiraków w kościele pw. św. Jadwigi. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli w Marszu Pamięci na Cmentarz Wojskowy, gdzie odbył się ceremoniał patriotyczny i złożono urnę z ziemią z cmentarza w Miednoje. Ostatnim punktem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem. W naszym narodzie jest wciąż żywa pamięć nie tylko o ludziach zesłanych do Związku Sowieckiego, którzy tam zginęli, ale także o tych, którzy powrócili z zesłania i zmarli już na ojczystej ziemi, oraz o  tych,  którzy  są  jeszcze  wśród  nas  - ostatnich  świadkach  sybirackiej  historii.