Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

W dniu 24 września delegacja uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w dębickich uroczystościach religijno-patriotycznych z okazji 84. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Jadwigi, a po nabożeństwie wszyscy udali się przed tablicę pamiątkową znajdującą się na budynku Miejskiego Zarządu Oświaty przy ul. Cmentarnej, gdzie Pan Maciej Małozięć Zastępca Burmistrza, prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Środowiska 5. PSK AK w Dębicy przypomniał historię bohaterów Polski Podziemnej. Pod tablicą odbył się również ceremoniał składania wiązanek kwiatów w hołdzie bohaterom, w którym wzięli udział harcerze z 27 DSH „Skała”.