NARODOWE CZYTANIE 2023

W dniu 5 października uczniowie klasy 8a naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w Parku „Sokoła” przy Domu Kultury Śnieżka.

W tym roku nieprzypadkowo wybrano „Nad Niemnem” - powieść Elizy Orzeszkowej. Jest to jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest właśnie w 2023r.Zaproszeni goście oraz młodzi artyści z grupy artystycznej SAFO i grupy teatralnej TALIA przenieśli uczestników wydarzenia do pięknego Korczyna i przedstawili losy rodzin Bohatyrowiczów i Korczyńskich z Powstaniem Styczniowym w tle. Organizatorami czytelniczej imprezy  byli: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy i II Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Jana Twardowskiego.