Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 5 października w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Brali w nich udział uczniowie klas I – VIII. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą. Po zakończeniu głosowania nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów.

Gratulujemy nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego i życzymy owocnej pracy!

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2023/2024:

Michalina Kubik - przewodnicząca

Szymon Urban - z-ca przewodniczącego

Weronika Matyjewicz - skarbnik

Jan Ryszkiewicz - sekretarz

Członkowie Samorządu Uczniowskiego:

Natalia Pietrzycka

Lena Siop

Samorząd Uczniowski, funkcjonujący w  szkole  działa na podstawie Ustawy o systemie oświaty z dn. 7 IX 1991 r. (Dz.U. z 1991 r., nr 95, poz. 425), Statutu Szkoły oraz Regulaminu.

Do głównych celów działalności SU należą:
a. promowanie i rozwijanie wśród uczniów samorządności na rzecz podejmowania wspólnych decyzji w sprawach szkoły,
b. przedstawianie dyrekcji, radzie pedagogicznej oraz radzie rodziców wniosków, opinii i potrzeb uczniów we wszystkich sprawach szkoły,
c. zwiększanie aktywności uczniowskiej, rozwijanie zainteresowań uczniów
i realizowanie własnych pomysłów dla wspólnego dobra,
d. promowanie wiedzy na temat praw uczniów i czuwanie nad ich przestrzeganiem,
e. organizowanie i zachęcanie uczniów do działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej, rozrywkowej, naukowej w szkole,
f. reprezentowanie działalności SU przed dyrekcją, radą pedagogiczną, radą rodziców i innymi organami.

FOTORELACJA Z PRZEBIEGU WYBORÓW