Niezwykły sposób na poznanie historii

W dniu 10 października uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w wyjątkowym i niezwykłym filmowym doświadczeniu. Razem z rówieśnikami z innych szkół podstawowych wzięli udział w pokazie filmów zaprezentowanych w ramach projektu „Innowacyjna Historia. Nowe technologie w służbie edukacji”.

Ten niezwykły pokaz filmów został zaprezentowany w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy i składał się z dwóch produkcji historycznych. Były to „Kartka z Powstania”, która ukazywała bohaterstwo Powstania Warszawskiego  i  „Wiktoria 1920”, która przeniosła uczniów w czasy wojny polsko-bolszewickiej. Dzięki technologii VR uczniowie nie tylko oglądali wydarzenia historyczne, ale stali się ich częścią. Ich uczucia i emocje splatały się z tym, co działo się na ekranie.