Edukacja filmowa w edukacji wczesnoszkolnej

17.10.2023 r. uczniowie klas I – III rozpoczęli cykl comiesięcznych seansów kinowych w ramach projektu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”.  Tym razem obejrzeli film o przygodach małych detektywów - „Biuro detektywistyczne Lassegio i Mai. Pierwsza tajemnica”.

Bohaterowie filmu otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. O kradzież oskarżona zostaje nowa uczennica w szkole – Maja. Dziewczynka i jej nowy przyjaciel Lasse podejmują próbę odnalezienia zguby i rozwiązania zagadki zaginionej księgi, a tym samym wyjaśnienia tajemnicy sprzed lat, skrywanej przez dyrektorkę szkoły.

Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej realizowany jest przez cały rok szkolny, umożliwia on dzieciom spotkanie z kinem, pogłębia ich wiedzę na temat sztuki kinowej, rozwija wrażliwość i przygotowuje do samodzielnego i  świadomego obcowania z kulturą, uzupełniając jednocześnie szkolną edukację.