Drzewo pamięci Mistrza Pendereckiego

23 października delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w miejskim wydarzeniu sadzenia  tulipanowca amerykańskiego w 90. rocznicę urodzin Profesora Krzysztofa Pendereckiego.

Kolejnym punktem imprezy był wykład „Penderecki – Dębica – Musica Domestica” w Zespole Szkół Muzycznych, który odbył się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu „Dębickie Korzenie”. Dzieci wysłuchały prelekcji p. Jadwigi Kani i p. Renaty Żabickiej, które w barwny sposób, wzbogacony archiwalnymi wywiadami, opowiedziały o Mistrzu. W czasie wystąpienia nie brakowało zabawnych historii i anegdot z życia kompozytora.

Nasi uczniowie powrócili ze spotkania z sadzonkami drzew, które otrzymali od przedstawicieli Lasów Państwowych Nadleśnictwa Dębica, będących  organizatorem  konkursu ekologicznego dla młodzieży szkolnej.