W KRAINIE BAŚNI

W dniu 7 listopada 2019 r. klasa 2a uczestniczyła w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Uczniowie w tym dniu byli przebrani za ulubione postacie z bajek. Nie mogło, więc się obyć bez pokazu bajkowej mody. Następnie dzieci przystąpiły do wykonywania różnych ciekawych zadań związanych ze znanymi bajkami. Między innymi rozwiązywały zagadki związane z bajkowymi bohaterami, rozpoznawały lektury po przygotowanym rekwizycie lub cytacie, układały bajkowe puzzle, wyszukiwały tytuły książek pasujące do ich stroju. Był to dobry moment, aby przypomnieć sobie nasze ulubione baśnie, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią nas, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. Zajęcia te były dobrą zabawą, ale też doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych.