Klasa 2a lubi czytać książki

Do biblioteki szkolnej zawitali uczniowie z klasy 2a. Okazało się, że wśród nich jest wielu pasjonatów czytania.

Dzieci opowiadały nauczycielowi biblioteki szkolnej o swoich zainteresowaniach pozaszkolnych i otrzymywali odpowiednią lekturę. Spotkanie w bibliotece było doskonałą okazję do promowania czytelnictwa i popularyzowania książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Po rozmowie o zainteresowaniach czytelniczych wspólnie z wychowawcą wybrana została również kolejna obowiązkowa lektura szkolna – „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke. Nie mogąc się doczekać przygody z książką, wszyscy przystąpili do wspólnego przeglądania i czytania w świetlicy szkolnej. Każdy drugoklasista wyszedł z biblioteki z lekturą i wybraną przez siebie książką.

Zapraszamy kolejne klasy do szkolnej biblioteki!