Październik w świetlicy szkolnej

W październiku, w październiku
Złotych liści jest bez liku,
Złote liście i kasztany…
Zrobię bukiet z nich dla mamy.

Drugi miesiąc pracy w świetlicy szkolnej minął bardzo szybko i był bardzo ciekawy, pełen wrażeń, twórczej pracy oraz zabaw. Odrabialiśmy zadania domowe, graliśmy w ulubione gry, układaliśmy lego i wijące się, pośród ławek, tory kolejowe. Sprawdzaliśmy także swoją wiedzę w testach z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, na której też powstawały nasze kolorowe rysunki. Zadbaliśmy także o jesienną dekorację - wykonując barwne prace plastyczne.

Pogoda i tym razem nas nie zawiodła - do ostatnich dni października, gdy było to tylko możliwe korzystaliśmy ze szkolnego podwórka. Chłopcy zwykle rozgrywali mecze piłkarskie, a dziewczynki dbały o swoją kondycję poprzez różne zabawy ruchowe. Jednak najwięcej radości sprawiły nam jesienne liście i wykazaliśmy się tu niezwykłą kreatywnością - oprócz pięknych bukietów, powstawały liściaste budowle i zagrody. W każdy słoneczny dzień trwało liściowe szaleństwo.

Zobaczcie, jak dobrze bawiliśmy się w październiku.