Uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

17 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Przedsięwzięcie ma zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

Klasa 4a rozpoczęła świętowanie od gry w domino matematyczne. Uczniowie w czteroosobowych grupach mierzyli się z tabliczkowym dominem. Gra pozwoliła na przypomnienie i utrwalenie tabliczki mnożenia. Następnym etapem świętowania był klasowy konkurs o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Uczniowie musieli rozwiązać w jak najkrótszym czasie  trzydzieści działań. Większość klasy bardzo dobrze poradziła sobie z tym zadaniem, ale najszybszy i najdokładniejszy był Igor Nykiel, który zajął I miejsce i uzyskał tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. II miejsce i tytuł wicemistrza zdobyli Piotr Kantor oraz Tymur Samiilenko. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodki poczęstunek. Na koniec uczniowie kolorowali karty pracy. Efekty tej zabawy możemy zobaczyć na zdjęciach oraz na gazetce w sali matematycznej.