Nasi uczniowie rywalizowali w Challenge’u Niepodległościowym

W minioną sobotę, tj. 25.11.2023r. uczniowie klasy 8a wraz ze swoimi rodzicami wystartowali jako dwie drużyny w ramach gry terenowej Challenge Niepodległościowy – podejmij wyzwanie natury.

Impreza została zorganizowana przez Akademię Koszykówki KS Wisłoka Dębica oraz Stowarzyszenie Teraz Dębica w partnerstwie z Lasami Państwowymi. Terenem gry była miejscowość Pustków Osiedle.

Materiał zamieszczony dzięki uprzejmości Organizatorów

Na start zglosiło się dziesięć drużyn. Każda z nich musiała pokonać trasę, w ramach której należało dotrzeć do punktów bazowych, co z kolei wymagało rozwiązania zagadek, umiejętności poruszania się z mapą, sprawności fizycznej oraz zmierzenia się z zimową aurą. Wyzwaniem były także zadania, które czekały na uczestników, m.in. quizy historyczne oraz przyrodnicze.
Obie nasze drużyny bardzo dobrze poradziły sobie w quizach historycznych, ten najtrudniejszy najlepiej rozwiązały ze wszystkich. Straciły możliwość zdobycia punktów z powodu nieodnalezienia jednego quizu na Górze Śmierci i jednego Punktu Bazowego. Ostatecznie drużyna Fioletowych zajęła 6 miejsce, zaś drużyna Żółtych uplasowała się na 7 miejscu.

Gratulujemy!

Rywalizację naszych uczniów możemy oglądać na zamieszczonych poniżej fotografiach.