SZKOLNY KONKURS SŁODZIAKÓW

W tym roku szkolnym klasy 1a i 2a postanowiły wziąć udział w Szkolnym Konkursie Słodziaków, który miał na celu inspirować dzieci do codziennego czytania i obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne. Ponadto uczniowie przyłączyli się do świętowania Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Wychowawcy klas, po rejestracji na stronie organizatora, urozmaicili swoje lekcje nauką głośnego czytania oraz elementami edukacji ekologicznej. Szczególną uwagę zwrócono na rolę tematyki ekologicznej w nauczaniu wczesnoszkolnym, wierząc, że pierwsze lata nauki w szkole mają decydujący wpływ na postawę uczniów wobec środowiska naturalnego.

Uczniowie wykonali Magiczne Drzewo Słodziaków, które było centralnym elementem dekoracji konkursowej. To wytwór  nieograniczonej wyobraźni dzieci.  Uczniowie obu klas  wykonali również przestrzenne prace plastyczne z elementów nadających się do recyklingu.

Relacja z tej  uroczystości została zamieszczona na stronie organizatora konkursu. Magiczne Drzewo Słodziaków klasy 1a w tym roku otrzymało wyróżnienie!