Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada po raz pierwszy obchodziliśmy  w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.

W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Był to dzień wyjątkowy… pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym i jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach.

Uczniowie  klasy 1a najpierw wysłuchali mądrej bajki ,,O ciepłym i puchatym". Później w towarzystwie starszych koleżanek z klasy 7a pierwszaki udały  się w pochodzie życzliwości do innych sal na terenie naszej szkoły. Wręczali koleżankom i kolegom ze starszych klas oraz nauczycielom i dyrekcji szkoły dobre słowo w postaci losów zwanych pozytywniaczkami. Każdy mógł wybrać sobie słowo, które w tym dniu najbardziej chciał usłyszeć.

Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje!