WYCIECZKA DO KROSNA

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to miejsce, które wraz z opiekunami w dniu 21 listopada odwiedzili uczniowie klasy Ia i Ib. Niewiarygodne, ile w ciągu trzech godzin o produkcji szkła dowiedzieli się nasi podopieczni. Program wycieczki był bardzo interesujący,  ponieważ Centrum Dziedzictwa Szkła to jedyny obiekt w Polsce prezentujący świat szkła w nowoczesny i atrakcyjny sposób.

Uczniowie z bliska  mogli obserwować,  z czego i jak powstaje szkło. Zwiedzili również piwnice położone w zachodniej części krośnieńskiego rynku, gdzie mogli dokładnie przyjrzeć się, na czym polega kunszt artystów szkła. Tutaj dzieci miały możliwość zwiedzić interaktywne sale, poznać różnorodne właściwości i zastosowania szkła, uczestniczyć w eksperymentach i zabawach, m.in. „zobaczyć rozgwieżdżone niebo” przez szkło powiększające i okulary 3D, poznać zasadę działania kalejdoskopów.

Następnie czekały na wszystkich  warsztaty, podczas których malowaliśmy własne, niepowtarzalne, świąteczne bombki. Zabraliśmy je do domu i zawisną one na naszych tegorocznych choinkach.

Kolejną atrakcją było samodzielne wybicie medalu – pamiątki z wycieczki.  Uczniowie odwiedzili również warsztat obróbki i zdobienia szkła: grawerowania, malowania na szkle, produkcji witraży i szklanych figurek. Dodatkowo mieli okazję zobaczyć film prezentujący historię powstania huty szkła w Krośnie i innych podobnych obiektów w okolicy.

Na zakończenie pobytu w Centrum uczniowie dokonali zakupu szklanych pamiątek, które zachwycały pięknem i oryginalnością. Wycieczka z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów. Nasz wyjazd uświadomił nam, że szkło kryje w sobie niezwykły czar i dostarcza niezapomnianych, estetycznych wrażeń.