Listopadowa świetlica

Listopadzie, listopadzie,
pospadały liście z drzew,
Co się stało? Co się stało?
Nawet ptaków umilkł śpiew.
/D.K.Jagiełło/

Listopad był dla wszystkich uczniów czasem niezwykle aktywnym twórczo. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci – jak zwykle zresztą – cieszyły się zajęcia ruchowe, plastyczne, czytelnicze, jak i zabawy klockami, z których dzieci budowały kreatywne konstrukcje. W drugim tygodniu królowała tematyka patriotyczna oraz poruszono tematykę tolerancji związanej z poszanowaniem czyichś poglądów, wierzeń, czy upodobań. Świetliczaki zapamiętały datę 16 listopada, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzieci chętnie dyskutowały na ten temat z opiekunami i z ochotą przystąpiły do wykonania prac plastycznych. W kolejnym tygodniu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia, a ostatni tydzień miesiąca minął w andrzejkowej atmosferze.