„I Ty możesz zostać twórcą komiksu”

Klasa 2a uczestniczyła w projekcie czytelniczym „I Ty możesz zostać twórcą komiksu”. To były kolejne zajęcia lekcyjne, podczas których mogliśmy na chwilę oderwać się od szkolnych książek, a jednocześnie pokazać jak wielką moc ma dziecięca wyobraźnia.

Podczas realizacji tego wieloetapowego projektu szczegółowo poznaliśmy historię i proces powstawania komiksów, obejrzeliśmy filmik edukacyjny oraz zapoznaliśmy się z komiksami z naszej szkolnej biblioteki, w większości zakupionymi z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dowiedzieliśmy się również jak szeroka może być tematyka komiksów, że nie są to tylko same wesołe historyjki obrazkowe, ale mogą to być historie oparte na faktach historycznych, niosące edukacyjne treści.

Następnie naszym zadaniem było wcielenie się w rolę grafików i autorów tworzących takie właśnie rysunkowe opowieści. Temat komiksu był dowolny lub mógł opierać się na poznanej wcześniej krótkiej historyjce, którą później staraliśmy się uwiecznić kartkach papieru. Wszyscy bardzo zaangażowaliśmy się w pracę i z niezwykłą starannością projektowaliśmy każdy szczegół własnej opowieści. W naszych pracach opowiedzieliśmy historie o sporcie, polskich legendach, zwierzętach, podróżach, o różnych przygodach, także tych kosmicznych. Na koniec, zaprezentowaliśmy swoje prace, które z chęcią były czytane ponownie przez kolegów z klasy. Za włożony wysiłek w przygotowanie naszych małych dzieł otrzymaliśmy wiele pochwał za niezwykłą kreatywność, zdolności plastyczne, a także umiejętności językowe. Zachęceni do czytania komiksów, skorzystaliśmy z oferty biblioteki i z dużym entuzjazmem każdy z nas wypożyczył obrazkowe historie.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z realizacji naszego klasowego projektu!