Mali projektanci z 2a

Uczniowie klas 1-3 w bieżącym roku szkolnym biorą udział w programie edukacyjnym Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Raz w miesiącu uczestniczą w seansie filmowym w kinie ,,Śnieżka". W listopadzie uczniowie zobaczyli film pt. ,,Sonia" zrealizowany na podstawie książki Piji Lindenbaum o tym samym tytule.

Siedmioletnia Sonia po raz pierwszy nocuje poza domem u  swojej nowej koleżanki Celestyny. Wszystko jest tam całkiem inne, a nawet odrobinę magiczne. Drzwi jest mnóstwo, a za każdymi czają się rzeczy osobliwe i trochę niepokojące. To będzie długa noc, pełna niezapomnianych przygód, a Sonia nieprędko zaśnie...

Film był doskonałą okazją do nabywania umiejętności wyrażania emocji nie tylko w filmie, ale również i w rzeczywistości. Uczniowie zrozumieli, czym jest wyobraźnia i jaką rolę odgrywa w życiu człowieka, w czym wyobraźnia pomaga, a kiedy może być problemem. Ponadto uczniowie klasy 2a po obejrzeniu filmu uczestniczyli w zabawie teatralnej inspirowanej wysłuchaną historią, poszerzyli swoje słownictwo o znaczenie takich wyrazów jak: improwizacja, scenografia, scenograf, rekwizyt, plan filmowy oraz mieli okazję zamienić się na chwilę w scenografów i zaprojektować plan filmu pod tytułem „W niezwykłym zamku”. Jak się okazało wyobraźnia i kreatywność drugoklasistów nie ma granic i może zaskoczyć nie tylko rówieśników, ale nawet dorosłych. Na zdjęciach prezentujemy efekty pracy młodych ,,scenografów" z klasy 2a.