Projekt edukacyjny z biologii

Piątoklasiści na lekcjach biologii realizowali projekt edukacyjny, którego celem było poznanie budowy i funkcjonowania komórki jako podstawowej jednostki życia wszystkich żywych organizmów. Uczniowie zapoznali się z budową komórki zwierzęcej, roślinnej, grzybowej i bakteryjnej. Dowiedzieli się jakie struktury komórkowe tworzą komórkę, jak są w niej rozmieszczone, jak wyglądają i za co odpowiadają.

Końcowym etapem projektu było wykonanie przestrzennych modeli wybranej komórki. Wykonanie tego zadania było doskonałym utrwaleniem i zapamiętaniem wiadomości o komórkach. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek pozwoliła uczniom w interesujący sposób zapoznać się z ich budową i funkcjami. Przy wykonywaniu modeli dzieci włożyły duży wysiłek,  wykazały się kreatywnością w doborze materiałów, jak i wykonaniu samych prac. Do ich budowy wykorzystali m.in. plastelinę, filc, wykałaczki, styropian, bibułę, folię bąbelkową, pomponiki, masę solną, plastikowe pojemniczki, koraliki, włóczkę, sznurki, ozdobne wyciorki, tekturę, papier.  W ten sposób powstały zachwycające modele 3D, które można podziwiać w sali biologicznej. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiającej prace.