Dokarmiamy ptaki

Pierwszoklasiści już wiedzą, że zima to bardzo trudny czas dla ptaków, które mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu, ze względu na niskie temperatury i niesprzyjające warunki pogodowe.

Na zajęciach z edukacji przyrodniczej uczniowie uczyli się, jak można pomagać zwierzętom w zimowym okresie, które pokarmy można im podać, a które mogą im zaszkodzić oraz jak chronić zwierzęta podczas mrozów.
Po zakończeniu zajęć dzieci z pomocą rodziców wykonały ekologiczne karmniki zawierające tłuszcz i różne gatunki nasion, które rozwiesiły w przydomowych ogródkach, na balkonach i pobliskich drzewach. Natomiast w szkolnym ogródku pojawił się drewniany karmnik, do którego będzie systematycznie wsypywane jedzenie dla ptaków.
Dzięki podjętym działaniom, pierwszaki uświadomiły sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć w trudnych zimowych warunkach. Była to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt, bowiem kontakt ze zwierzętami uczy pomagać, rozwija empatię i troskę o dobro innych.