Lekcja w kinie

Za nami kolejny film obejrzany w ramach projektu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Tym razem był to film norweskiej produkcji pt. „Klara Muu”.

Klara jest młodą, ambitną krową, której największym marzeniem jest zostanie gwiazdą. Chciałaby pójść w ślady długo niewidzianego ojca i zostać znaną piosenkarką. Niestety, pomimo dużych chęci i wielkich aspiracji, nie ma szczęścia w konkursach talentów. Kiedy po raz kolejny nie udało się nic wygrać, zrezygnowana krowa wraca do domu, gdzie znajduje list z zaproszeniem na Bydlęce Wzgórze. Klara bez dłuższego zastanowienia wyrusza w podróż, by spotkać się ze swoim ojcem. Na miejscu okazuje się, że będzie musiała wykazać się nie lada pomysłowością, a przy tym będzie miała szansę odkryć ukryte w sobie prawdziwe talenty, o których nie miała pojęcia, a wszystko po to, by pomóc swojemu tacie ocalić jego farmę.

Przygody młodej krówki dostarczyły nam sporo dobrej zabawy i pozytywnych emocji. Pełni wrażeń i w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły na zajęcia lekcyjne. Z niecierpliwością czekamy na kolejny seans.