Klasa 3a świętuje urodziny Kubusia Puchatka

18 stycznia obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka, bo właśnie tego dnia w 1882r. urodził się Alan Aleksander Milne - autor przygód "misia o bardzo małym rozumku".

Uczniowie z klasy 3a uczcili to święto realizując projekt czytelniczy pt. „Świętujemy Dzień Kubusia Puchatka”. Wzięli oni aktywny udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których przypomnieli sobie przygody bohaterów ze Stumilowego Lasu. Dzieci poznały prawdziwą historię powstania Kubusia Puchatka, dowiedziały się skąd pochodzi jego imię oraz kim był książkowy bohater Krzyś. Podczas spotkania poruszony został temat ogromnej popularności Kubusia, którego przygody zostały przeniesione na ekran filmowy i deski teatru, powstały o nim piosenki, a jego wizerunek możemy spotkać na wielu przedmiotach codziennego użytku. Przy okazji trzecioklasiści dowiedzieli się, że obecnie prawa wydawnicze do książek o Puchatku posiada na całym świecie The Walt Disney Company, który także zarejestrował jego wizerunek i imię jako znak towarowy w wielu krajach świata. Zajęciom towarzyszyły gry, zabawy i zajęcia plastyczne. Projekt miał na celu przybliżenie sylwetki pisarza i jego twórczości, utrwalenie wiedzy o bohaterach książki, ale przede wszystkim rozwijanie zainteresowań literackich.

Poniżej fotorelacja z przebiegu realizacji projektu.