ODKRYJ KOPERNIKA

5 marca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w finale Międzyszkolnego Konkursu Odkryj Kopernika zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Dębicy, zajmując II miejsce pośród 9 szkół z terenu miasta i gminy Dębica.

W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem: Zadbaj o swoje pieniądze, a jego celem była popularyzacja wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, bankowości, bezpieczeństwa korzystania z usług bankowych oraz życia i działalności Mikołaja Kopernika, a także uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kulturalne i naukowe dziedzictwo narodowe oraz popularyzacja aktywności fizycznej.

Uczniowie rywalizowali w pięciu konkurencjach:

• Mały Kopernik - konkurs dla klas I-III, w którym wystartowała drużyna w składzie: Szymon Cach z klasy 3a oraz Maja Przystasz i  Bartek Papiernik z klasy 3b.
  • Jestem Kopernikiem - w tej konkurencji Wojciech Wyszyńskiodwzorował postać Mikołaja Kopernika z pomnika w Warszawie.
  • Banknot z Kopernikiem – pracę plastyczną (projekt nowego banknotu) wykonał Jan Ryszkiewicz.
  • Gra zręcznościowa Bankier Kopernik – w grze wzięli udział Oskar Falenta i Jan Ryszkiewicz
  • Przedsiębiorczy Kopernik– z testem wiedzy na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika zmierzyła się cała ekipa z klasy 6a w składzie: Oskar Falenta, Jan Ryszkiewicz oraz Wojciech Wyszyński.

Gratulujemy naszej Reprezentacji i dziękujemy Organizatorom za przekazane nagrody oraz wspaniałą atmosferę podczas całego konkursu.