„Młodzież Zapobiega Pożarom”

6 marca w naszej szkole odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Do rywalizacji przystąpiło 18 uczniów z dębickich szkół podstawowych, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: klas I-IV oraz klas V-VIII. Uczestnicy mieli do rozwiązania pisemny test oraz odpowiadali na pytania ustne. Konkurs przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Bardzo się cieszymy, gdyż do etapu powiatowego zakwalifikował się nasz uczeń - Jakub Bieńko z klasy 5a, zajmując I miejsce w swojej kategorii.

Gratulujemy i życzymy sukcesu na kolejnym etapie!