Świetliczaki świętują Dzień Kobiet

Ósmego marca, marcowy wiatr
z odświętną miną do miasta wpadł.
Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż
i kupił bukiecik z tysiąca róż.

Nawet najmłodsi uczniowie wiedzą, że 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet i  nie mogło oczywiście zabraknąć życzeń oraz wielu ciepłych słów skierowanych do pań i koleżanek. To sympatyczne święto kojarzy nam się przede wszystkim z nadchodzącą wiosną i kwiatami, dlatego postanowiliśmy wspólnie z naszymi wychowawcami ocieplić wizerunek świetlicy wiosennymi dekoracjami. Wykonaliśmy piękne laurki, kwiaty oraz tematyczne kolorowanki. Rozmawialiśmy także o samym święcie oraz o tym jak możemy uczcić panie, poznaliśmy sylwetki sławnych kobiet i kobiece zawody. Nasze koleżanki rozpoczęły artystyczną przygodę z szydełkowaniem, którym zaraziła nas Emilka z klasy 2a. A niektórzy z nas wybrali w tym dniu relaks w „balonowym basenie”.